Bablo 3       Правоохоронці затримали на хабарі заступника міністра охорони здоров'я України Василишина Романа Йосифовича.

Нещодавно призначений прокурор міста Києва Роман Говда повідомив про завершення антикорупційної операції з викриття системного хабарництва за участі високопосадовця міністерства охорони здоров'я України" та затримання"на гарячому" (з міченими купюрами) заступника міністра охорони здоров'я України Василишина Романа Йосифовича.

Василишин Р.Й. з 2010 року займав посаду Головного лікаря Олександрівської лікарні м. Києва. Під його керівництвом лікарня не раз опинялася в епіцентрі корупційних скандалів. Зокрема в КМДА надходили скарги на хабарництво, залякування співробітників і незаконні звільнення фахівців, навіть антимонопольний комітет України підозрював персонал клініки в незаконному наданні платних послуг. Проте, це не завадило Василишину у 2015 році стати заступником міністра.

Скориставшись таким призначенням, Василишин Р.Й. створив систему поборів з практикуючих лікарів Олександрівської лікарні м. Києва за надання їм можливості в подальшому здійснювати належним чином свої функціональні обов'язки, зокрема – безпосередньо проводити операції.

Василишин Р.Й. особисто представив колективу медичного закладу в якості своєї довіреної особи уродженця м. Донецьк - Серняк Юрія Петровича 1962 року народження, який зайняв посаду Директора урологічного центру Олександрівської лікарні та особисто розподіляв лікарів на всі операції, за кожну з яких лікарі вимагали гроші у пацієнтів і здавали їх Серняку.

Іншими словами, лікарі були поставлені перед простим вибором: якщо хочеш практикуватися шляхом проведення операцій – плати (або за рахунок пацієнтів, або з власної кишені), за кожну операцію була встановлена такса, в залежності від її складності.

Серняк виконував функції “смотрящєго”, акумулював ці гроші і передавав особисто заступнику міністра Василишину Р.Й. Суми були різними - від 50 до 100 тис. грн. щодня.

І це тільки з одного медичного закладу! А скільки медичних закладів таким чином освоїв Василишин правоохоронцям поки що достеменно невідомо.

Під час затримання і проведених обшуків вилучено понад 50 тисяч доларів США, 320 тисяч гривень та інші докази злочинної діяльності цих осіб.

  Заступника міністра Василишина та його спільника Серняка затримано в порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України.

Серняк наразі співпрацює зі слідством та дає свідчення, якими повністю підтверджує та викриває цю кримінальну схему.

Андрій Вернигора
cпеціально для Maidan.info

Коментарі

Go to top