Gepatit CУправління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) дозволило застосовувати в медицині таблетований препарат Epclusa. Він бореться одразу з усіма відомими штамами вірусу гепатиту C і надає майже 100% ефект через 3 місяці регулярного прийому, повідомляє Tech Insider.
Epclusa складається з софосбувіру і велпатасвіру. Обидві речовини були розроблені біофармацевтичної компанією Gilead Sciences (США). Софосбувір був схвалений для використання ще в 2013 році, а велпатасвір отримав дозвіл FDA тільки недавно.
У всьому світі на гепатит С страждає близько 130-150 млн чоловік. Вірус ділиться на шість основних генотипів або штамів, відповідно до якого медики підбирають курс лікування. Epclusa бореться з усіма різновидами вірусу гепатиту C відразу. Пацієнту достатньо лише щодня приймати одну таблетку протягом 12 тижнів.
Після завершення прийому Epclusa у 95-99% пацієнтів, у яких цироз печінки ще не розвинувся або знаходився на ранній стадії, вірусу в крові виявлено не було. Пацієнти з більш серйозними порушеннями роботи печінки брали Epclusa разом з рибавірином і відсоток лікування склав 94%.
Ліки від Gilead будуть доступні небагатьом через велику ціну. Курс лікування препаратом Epclusa обійдеться в 74 тис. 760 доларів США. Це приблизно на 10 тис. дешевше існуючих ліків на основі одного лише софосбувіру.
 
Андрій Вернигора
спеціально для Maidan.info

Коментарі

Go to top