Klouni       За затриманого заступника міністра охорони здоровя України Василишина внесли заставу в розмірі 2 млн. 856 тис. гривень.
Згідно декларації Василишина за 2015 рік, його заробітна плата складала близько 264 тис. гривень за рік, його дружина також не декларувала мільйонні статки. Тобто своїх, "чистих" коштів на внесення застави – трохи не вистачає.
Отже, стороння особа вносить заставу - держслужбовець за чужі кошти отримує комфорт та свободу. Якось неправильно…
Відкриваємо Закон України “Про запобігіння корупції”:
Корупція – “…прийняття неправомірної вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб…”
Неправомірна вигода – “…будь-яка інша вигода нематеріального чи негрошового характеру, яку обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав…”
Виходить, що під час притягування особи до кримінальної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, цією ж самою особою скоюється ще одне корупційне правопорушення - в даному випадку Василишин (державний службовець) отримує за чужі кошти (заставу в розмірі 2 млн. 856 тис. гривень) неправомірну нематеріальну вигоду (у вигляді комфорту та свободи замість камери).
Окрім цього, поясніть мені - що заважає суду перевірити законність походження коштів, внесених в якості застави? Мало того, за логікою, суд мав би в обовязковому порядку їх перевірити перед зарахуванням в якості застави, з метою недопущення сприяння обігу незаконно отриманих грошових коштів…
P.S. Хочу так: Суд дослідивши обставини справи дійшов до висновку, що походження запропонованих в якості застави коштів невідоме. Встановити їх законне походження суду не надалося можливим, отже вони не можуть бути прийнятими в якості застави… Вибачте, пане корупціонер, повертайтеся до камери…
Тільки так виглядає ознака боротьби, все інше – клоунада.
 
Андрій Вернигора,
спеціально для Maidan.info

Коментарі

Go to top