Shilo   Вітчизняні ЗМІ якось незаслужено обійшли увагою зміни в Державному експертному центрі МОЗ (далі - ДЕЦ). А тим часом, саме від цієї організації залежить, чим ми, власне, будемо лікуватися - які ліки будуть допущені в українські аптеки та лікарні.
ДЕЦ, якщо хто не знає, проводить експертизу всіх лікарських засобів та реєструє їх на території України. Іноді навпаки, але зараз не про це.
Отже, згідно з офіційними повідомленнями, нещодавно ДЕЦ очолила Думенко Тетяна Михайлівна, що змінила на цій посаді Талаєву Тетяну Володимирівну. Джерела повідомляють про те, що Талаєву зняли за рекомендаціями аудиторської перевірки МОЗ України через недостатньо високий рівень її кваліфікації та невідповідність рівня її організаторських здібностей займаній посаді.
Новопризначена пані Думенко, демонструє бажання йти назустріч ініціативам міністра та “незалежним” громадським організаціям та благодійним фондам, наближеним до МОЗ України. Ну, хоча б тому що пані Думенко до свого призначення, окрім роботи на посаді директора Департаменту раціональної фармакотерапії ДЕЦ, поправляла своє матеріальне становище одночасно в декількох таких організаціях та фондах. Зокрема, в таких проектах як SIAPS, Всеукраїнська мережа ЛЖВ, «Пацієнти України», фонд «Відродження» та інших.
Пані Думенко відома як активна лобістка так званого африканського сценарію розвитку вітчизняної медицини - запровадження переліку основних лікарських засобів (побудованого за лекалами аналогічних переліків в африканських країнах), які повинні бути присутніми у всіх лікарнях і аптеках, і на покупку яких громадяни будуть отримувати дотації від держави за програмами реімбурсації. Ну а регулювати присутність тих чи інших препаратів в списку буде ... - ДЕЦ і Тетяна Думенко!
Ну, це якщо пощастить. Тому що сьогодні над МОЗ взагалі й над ДЕЦ зокрема хмари досить згустилися.
Так, хрещений батько українського і не тільки фармацевтичного ринку Литовський Борис Наумович не зміг без болю дивитися на той хаос, який відбувається в ДЕЦ, і вирішив навести там порядок - тобто впорядкувати потоки та сісти на них.
Для цієї благородної мети, найближчим часом ДЕЦ буде реформовано, у пані Думенко з'являться два заступники, одним з яких, буде вірна “торпеда” Бориса Наумовича - директор Департаменту післяреєстраційного нагляду ДЕЦ Матвєєва Олена Валеріївна (відома своєю підтримкою онкологічних препаратів індійської фірми «Милі», яка користується протекцією Бориса Наумовича).
   А пані Думенко, яка добре знає мови, і є активним учасником різноманітних міжнародних форумів та асамблей, схоже, будуть відведені так звані “представницькі функції”.
 
Андрій Вернигора
(за матеріалами LikiLeaks)

Коментарі

Go to top