мед реформа 2     Що я думаю про реформу медичної галузі? Що необхідно провести таку реформу, яка б насамперед скасувала усе, що наші реформатори вже встигли нареформувати.
Я вважаю, що потрібно продумати реорганізацію, яка поверне, наприклад, назад жіночі консультації, яка розділить дитячих і дорослих лікарів. І розпочинати потрібно зі створення математичної моделі функціонування галузі, міністерства, облздравів, окремих медичних закладів та принципів їх взаємодії між собою.
Окрім цього, на мій погляд акцент треба робити на запровадженні обов'язкової профілактичної роботи. Я чудово пам'ятаю як близько 20-25 років тому раз на півроку, проводилися так звані місячники по виявленню артеріальної гіпертензії. Всі працівники підприємств, організацій, установ вранці і ввечері організовано відвідували медичні заклади, де їм вимірювали артеріальний тиск. Звичайно, для медичних працівників це – наплив пацієнтів, так як люди приходили до поліклінік прямо цехами!
Проте, такий підхід давав можливість на ранніх етапах діагностували артеріальну гіпертензію, після чого людей вчасно ставили на облік, вчасно проводили профілактичне лікування і своєчасно попереджали величезну кількість ускладнень.
А зараз?
Працюючі одночасно на декількох роботах люди, що бігають як коні, - вони не можуть знайти час, щоб прийти на профілактичний огляд до сімейного лікаря, вистояти там чергу, отримати направлення до фахівця і там знову вистояти чергу...
До теперішнього часу Великобританія користується тією системою, яку придумав Семашко. Звичайно, вони дещо під себезмінили, вдосконалили. Канада – також донині користується нашою системою! Вони її теж пристосували під себе, покращили - і система працює, охорона здоров'я забезпечується на належному рівні.
А ми під кого що пристосували? Що зроблено? Нічого.
Бездарів та крадіїв, які свої родини лікують в Європі та Ізраїлі, пустили в керівництво медичною сферою та надали їм право втілювати свої безглузді фантазії під виглядом реформ…
 
Андрій Вернигора,
cпеціально для Maidan.info

Коментарі

Go to top