Groisman 1        З кандидатурою Міністра охорони здоров’я ще не визначилися, а очолюваний “єврейським хлопчиком” та папєнькіним синком Вовою Гройсманом оновлений Уряд вже анонсував запуск системи загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та добровільного страхування, а також забезпечення конкуренції на ринку лікарських засобів і прозорості закупівлі медикаментів шляхом проведення закупівель через міжнародні організації. Такі положення опубліковані в тексті програми оновленого Кабінету Міністрів.

У документі зазначено, що в напрямку реформування системи охорони здоров'я Кабмін має намір забезпечити доступність та якість первинної медичної допомоги, зокрема за рахунок створення ефективної мережі відповідних закладів охорони здоров'я, оснащення їх сучасними засобами діагностики, забезпечення пацієнтам можливості вільного вибору лікаря і створення механізмів фінансової мотивації лікаря.

Крім цього, Кабінет Міністрів має намір створити єдиний простір медичних установ усіх форм власності та підпорядкування, запровадити єдиний інформаційний простір для збору та обробки клінічних даних, створити єдиний реєстр пацієнтів, впровадити клінічні протоколи з переліком медичних послуг для розмежування рівнів надання медичної допомоги.

Згідно з текстом програми, в плани Уряду входить запровадження ринкових механізмів надання гарантованих державою медичних послуг, розширення автономії закладів охорони здоров'я, затвердження формули розрахунку вартості медичних послуг, а також запуск системи контролю якості надання медичних послуг із залученням громадських організацій та професійних асоціацій.

Непокоїть той факт, що в країні, в якій влада приховує від пересічних громадян формули цін на енергоносії, тепло, електроенергію та утримання прибудинкової території, через що суспільство не розуміє принципів виведення цих формул владою, затверджувати формулу розрахунку вартості медичних послуг довірили “єврейському хлопчику”.

Тривожно якось на душі… Особливо з огляду на постійні заяви про нестачу коштів на охорону здоровя, про те, що безкоштовного лікування не може бути в принципі, а також приймаючи до уваги викривлені пріоритети влади – не для суспільства робити щось корисне, а виключно заради отримання особистого прибутку.

Можу передбачити, що невдовзі, після затвердження “єврейським хлопчиком” згаданої формули, більшій частині громадян, тим які живуть від заплати до зарплати (від пенсії до пенсії), стануть пропонувати лист подорожника та сіточку з йоду в якості лікування від усіх хвороб.

Натомість єврейський хлопчик зі своїми шкільними друзями-урядовцями та їх родинами будуть обслуговуватися за наш рахунок у Феофанії…

 
Андрій Вернигора
спеціально для Maidan.info

Коментарі

Go to top